anime online
Witaj gościu! Zarejestruj się i dołącz do tysięcy naszych użytkowników!

Jpf, to największe i najstarsze w Polsce wydawnictwo mangowe. Każda wydawana przez nich manga, jest jak najwyższej jakości. Ich sklep z mangami, jest pełny najlepszych mang! Manga Naruto, również jest u nich dostępna. Jpf.com.pl
Hello!

Nawigacja
Klan Uchiha

Klan Uchiha – Z opowieści Madary wynika że, wywodzi się wprost od pierwszego shinobi samego Mędrca Sześciu Ścieżek. Pierwszy Uchiha był synem posiadacza Rinnegana który otrzymał po ojcu „oczy mędrca” oraz potężną chakre i energię psychiczną. Rikudo miał również drugiego syna, który otrzymał po nim „ciało mędrca” oraz jego energię życiową i fizyczną, a był nim założyciel klanu Senju. Starszy uważał że, potęga jest kluczem do pokoju młodszy zaś iż, jest nim miłość. Mędrzec miał wybrać jednego z nich na swojego następcę i jego zdaniem młodszy syn bardziej pasował do tej roli. Nie mogąc znieść tej decyzji starszy z braci zaatakował w nienawiści młodszego braciszka, a walka ta przełożyła się również na ich potomków. Uchiha i Senju tyczyli zażarte boje w czasach wielkiej niestabilności narodów. Byli oni wynajmowani przez wrogie kraje ponieważ obydwa klany były uważane za najpotężniejsze tak iż, zawsze stawali naprzeciw siebie. Na czele klanu Uchiha stanął Madara który urodził się z niewyobrażalną ilością chakry oraz najpotężniejszymi oczami Eternal Mangekoyu Sharingan (EMS). Madara wraz z bratem poszukiwali mocy zabili oni swych przyjaciół i odkryli moc Sharingana Mangekoyu (MS). Lecz moc tych oczu po pewnym czasie zanikała i użytkownik tracił wzrok. Według Madary jego brat poświęcił się i oddał mu swoje oczy oraz życie za swój klan, aczkolwiek ludzie mówili że, zabrał on oczy Izunie a następnie zamordował go z chęci pozyskania większej mocy. Wyczyn ten doprowadził do masowego wybijania się w klanie i eksperymentowania z MS oraz EMS. Madara oraz Hasirama toczyli zacięte boje walczyli niezliczoną ilość razy jak równy z równym. Po latach walki Senju zaproponowali rozejm na który przywódca Uchihy nie zgadzał się jednak pod naciskiem ludzi z klanu ugiął się i został zawarty rozejm pomiędzy zwaśnionymi klanami oraz Krajem Ognia dzięki czemu powstała Ukryta Wioska Liścia (Konoha). Tak zaczął się spór o pozycje Hokage. Hasirama został wybrany przywódcą na co sprzeciw się Madara chcąc walczyć o prawa dla Uchiha lecz nikt go nie wsparł, wszyscy się od niego odwrócili twierdząc że chce on ponownie wszcząć wojnę. Opuścił wioskę i wyzwał jej przywódcę na pojedynek który przegrał w miejscu zwanym Doliną Końca. Wszyscy myśleli że nie żyje i starali się go wymazać z pamięci. Drugi Hokage dał klanowi Uchiha specjalną pozycje w wiosce i tak powstała Policja Konohy. Niektórzy z klanu zaczęli podejrzewać że, chodzi o to aby utrzymać cały klan z dala od władzy i mieć nad nimi nadzór. Zaczął się spisek mający na celu zniesienie rządów Senju. Nastąpił atak Lisa o dziewięciu ogonach. Według Madary był to przypadkowy zbieg zdarzeń po którym, Uchiha zaczęli być podejrzewani o to, iż atak Kyubiego był ich dziełem, ale wiemy również od czwartego Hokage, że Lsim demonem sterował członek Akatsuki w masce jak się można domyśleć jest nim Tobi który przedstawia się jako Uchiha Madara.

Klan po tym incydencie został zamknięty w ciasnej dzielnicy na uboczu wioski, zaczęła się dyskryminacja klanu, aż w końcu Uchiha zaczęli planować atak. Wioska wysłała szpiega w szeregi Uchiha, a był nim Itachi brat jednego z głównych bohaterów Sasuke. Itachi pracował jako podwójny szpieg. Wszyscy spiskowcy w tym ojciec Itachiego i Sasuke jako główno dowodzący siłami Uchihy sądzili iż, pracuje on dla klanu lecz w rzeczywistości było zupełnie odwrotnie. Itachi nienawidził wojny ponieważ jako dziecko widział na własne oczy okrucieństwo jakie ze sobą niesie dlatego też zgodził się wymordować cały klan aby temu zapobiec. Zabił on swojego przyjaciela Shisuiego i w ten sposób zdobył moc MS. Następnie znalazł Madare i zawarł z nim pakt. Miał on dokonać zemsty na swoim klanie lecz w zamian nie mógł tknąć wioski. Itachi wraz z Madarą wybili cały klan oprócz jednej osoby młodszego brata Itachiego Sasuke, którego nie dał rady zabić. Po tej misji udał się do trzeciego Hokage z prośbą o ochronę braciszka, a następnie udał się na wygnanie by żyć w hańbie. Sasuke dorastając przez całe życie chiał tylko jednego, dokonać zemsty na starszym bracie przez co udał się na nauki do Orochimaru (jeden z trzech Sanninów). Po kilku latach zabił on swego mentora i udał się by dokonać zemsty. Po ciężkiej walce zabił Itachiego po czym natknął się na Tobiego który, wyjawił mu całą prawdę o bracie po czym Sasuke postanowił zniszczyć wioskę i zabić tych którzy kazali cierpieć i żyć w wiecznej hańbie jego bratu. Madara pod przykrywką sterował organizacją Akatsuki która zbierała wszystkie ogoniaste bestie aby odtworzyć legendarną bestie Jiubiego którego Jinchuurikim był Mędrzec Sześciu Ścieżek. Chce on dzięki temu użyć mocy bestii aby kontrolować cały świat. Madara wyjawił tę tajemnicę na zebraniu pięciu Kage gdzie wcześniej awanturę wszczął Sasuke chcąc dorwać Danzou jednego z oprawców swojego brata. Danzou zbiegł z zebrania lecz młody Uchiha przy pomocy Tobiego znalazł go i zabił dokonując zemsty. Następnie miało miejsce spotkanie dawnej drużyny po czym Sasuke zdecydował się na przeszczepienie oczu Itachiego aby uzyskać moc EMS. (dalsze uzupełnienie w późniejszym czasie)


Dodane przez: drafal

<a href='http://www.game-advertising-online.com/'>Game Advertising Online</a> ad requires flash player.
Sortuj według: najnowsze / najstarsze
Dodaj komentarz
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Najnowsze fanarty
anime online
Fitnes i aerobik jelenia góra